archiwum aktualności

Anioły Kultury 2019

Światowy Przegląd Folkloru „INTEGRACJE” realizowany jest już od 2001 roku. Jako wielkie wydarzenie kulturalne wymaga współpracy wielu osób, a byłoby niemożliwe bez wsparcia naszych mecenasów i sponsorów. Dlatego postanowiliśmy swoją wdzięczność i uznanie dla nich wyrazić w postaci przyznania nagrody Anioła Kultury

Anioł jest metaforą czystości, dobroci i opieki, jak również symbolem sztuki i kultury. Podkreślając jak ważni są dla nas nasi mecenasowie i sponsorzy oraz doceniając ich zaangażowanie, postanowiliśmy nadać naszym statuetkom miana właśnie Aniołów Kultury.

Nominowani do Anioła Kultury w 2019 roku:

1. Ośrodek Kultury w Luboniu
2. Magdalena Murawska – Murek 
3.  Radio Afera 
4.  Palmiarnia Poznańska 
5.  Fotis Sound 
6.  Wojciech Nadolny
7.  Robert Dymidziuk 
8.  Józef Sarniak 
9.  Maurycy Przybyłowicz 
10. Hanna Kubacka 

Uroczysta Gala odbędzie się 31 maja 2019 roku w Akademickim Centrum Kultury "TROPS" 

więcej informacji: http://www.aniolkultury.awf.poznan.pl/

 

"Folklor mamy we krwi", czyli koncert finałowy

 Festiwal powoli dobiega końca. Przed nami koncert finałowy, który odbędzie się 19 sierpnia o godzinie 21:00 na Rynku w Swarzędzu.

Ostatni koncert festiwalu to zawsze duże przedsięwzięcie. Tym razem odbędzie się po raz pierwszy poza Poznaniem. Z okazji 380-lecia Swarzędza wszystkie zespoły uczestniczące w Światowym Przeglądzie Folkloru z Pamnamy, Kanady, Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, "Jantar" z Gdańska oraz gospodarze ZTL "Poznań" AWF pojawią się na scenie.

Gmina Swarzędz zorganizowała bezpłatne autobusy dowożące na miejsce finału. Poniżej rozkład:

Przyjazdy do Swarzędza – Rondo Śródka:

autobus 405, godz. 19:25, 20:00, 20:20, 20:40 – przyjazd na przystanek Rynek (pl. Niezłomnych) w Swarzędzu

autobus 412, godz. 20:42 – przyjazd na przystanek Rynek (pl. Niezłomnych) w Swarzędzu

autobus 401, godz. 20:15 – przyjazd na przystanek ul. Polna w Swarzędzu

Odjazdy ze Swarzędza po koncercie:

 

autobus 405, z przystanku Rynek (pl. Niezłomnych) w Swarzędzu na Rondo Śródka – godz. 23:20, 23:35. 

Dla osób zmotoryzowanych załączamy mapkę z parkingami:

Mapa - parkingi

Polak potrafi - wspólnie stwórzmy niepowtarzalny koncert finałowy !

Festiwal "INTEGRACJE" już od 18 lat gości w Wielkopolsce, co roku zapraszając do spotkania ze światową kulturą ludową jej mieszkańców. Przegląd jest imprezą niedochodową, a wszystkie pracujące przy jego organizacji osoby są wolontariuszami: członkami, sympatykami i przyjaciółmi Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" AWF. Ten rok jest wyjątkowy nie tylko ze względu na świętowanie "połnoletności" festiwalu ale także ze względu na to, ze koncert finałowy odbywa się po raz pierwszy poza granicami Poznania - na swarzędzkim Rynku. 

W tym roku za pomocą portalu PolakPotrafi.pl chcielibyśmy prosić o pomoc oraz wsparcie również naszą publiczność. Jeśli możecie i chcecie Państwo współtworzyć z nami "INTEGRACJE" zapraszamy do zapoznania się z naszym projektem na stronie https://polakpotrafi.pl/projekt/koncert-finalowy-xviii-spf-integracje-2018


Z góry dziękujemy za wsparcie Festiwalu!

 

Czytamy polskie bajki

W dniu 11 sierpnia (piątek) o godzinie 18 w Restauracji Umberto w Parku Cytadela w Poznaniu tancerze Zespołu Tańca Ludowego „Poznań” AWF w strojach ludowych będą czytać polskie bajki i legendy. Dodatkowo, zaproszą do wspólnej zabawy: podczas gier i tańców ludowych oraz wspólnego kolorowania. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 3 - 8 lat.

Chiny po raz pierwszy na Integracjach!

Poznaj uczestników siedemnastej edycji festiwalu.

W tegorocznym przeglądzie weźmie udział osiem zespołów z siedmiu różnych krajów: Chin, Indii, Meksyku, Rosji, Serbii, Turcji, Ukrainy i Polski.

Zdjęcia uczestników w galerii.

Finał w Parku Cytadela

Tegoroczny koncert finałowy odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia o godzinie 21:00 w poznańskim Parku Cytadela przy Dzwonie Pokoju i Przyjaźni między Narodami

Koncert ten to bez wątpienia najbardziej atrakcyjny festiwalowy punkt programu. Jest to pieczołowicie wyreżyserowane parateatralne przedsięwzięcie, odbywające się na kilku scenach, przy wykorzystaniu kilkudziesięciu refelktorów i ponad stu mikrofonów. Wszystkie zespoły - 300 tancerzy i muzyków z różnych zakątków świata - występują w autentycznych strojach ludowych przy akompaniamencie muzyków grających na żywo na tradycyjnych instrumentach. 

Koncert Inauguracyjny w Parku przy Starym Browarze

Koncert otwierający Światowy Przegląd Folkloru Integracje, który co roku odbywał się w Parku Wilsona, tym razem odbędzie się w Parku Jana Henryka Dąbrowskiego przy Starym Browarze w Poznaniu.

Zapraszamy serdecznie w nowe miejsce! Będzie się działo!

poniedziałek, 14 sierpnia, godzina 18:00

Polak potrafi - Pomóż nam zrealizować niezapomniany Koncert Finałowy!

Festiwal "INTEGRACJE" już od 17 lat gości w Wielkopolsce, co roku zapraszając do spotkania ze światową kulturą ludową jej mieszkańców. Przegląd jest imprezą niedochodową, a wszystkie pracujące przy jego organizacji osoby są wolontariuszami: członkami, sympatykami i przyjaciółmi Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" AWF. 

W tym roku za pomocą portalu PolakPotrafi.pl chcielibyśmy prosić o pomoc oraz wsparcie również naszą publiczność. Jeśli możecie i chcecie Państwo współtworzyć z nami "INTEGRACJE" zapraszamy do zapoznania się z naszym projektem na stronie portalu PolakPotrafi.pl .


Z góry dziękujemy za wsparcie Festiwalu!

Poznaj nas lepiej!

Aby poznać nas lepiej i poczuć atmosferę Festiwalu odwiedź INTEGRACJE na FacebookuInstagramie i YouTube

"INTEGRACJE" pod patronatem UNESCO

Z wielką radością informujemy, że szesnasta edycja Światowego Przeglądu Folkloru "INTEGRACJE" otrzymała honorowy patronat UNESCO za zgodą Dyrektor Generalnej Pani Iriny Bokovej.
Festiwal "INTEGRACJE" uzyskał patronat UNESCO po raz drugi  - jako organizatorzy bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia oraz docenienia naszej pracy na arenie międzynarodowej.

 < 1 2 3